Wynajem aut długoterminowy – poznaj ciekawe rozwiązanie

W związku z tym, że obecnie bardzo trudno w ogóle funkcjonować bez samochodu, firmy i dealerzy samochodowi oferują nam coraz więcej możliwości, jeżeli chodzi o pozyskiwanie pojazdów. Jest to o tyle dobra wiadomość, gdyż najdroższa forma czyli zakup za gotówkę nowego auta w salonie, wcale nie musi być jedynym wyjściem, aby posiadać nieużywany wcześniej egzemplarz.

Każdy chciałby posiadać zupełnie nowe auto prosto z salonu. Z drugiej strony, wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych gotówką zapewne nie jest możliwy dla każdego. Co więcej, nowe auta bardzo szybko tracą część swojej wartości rynkowej, a pierwszy znaczący spadek można zaobserwować już tylko po wyjechaniu nim z salonu. Przez kolejne trzy lata, jego wartość spadnie nawet o 30%! Wynajem aut długoterminowy na szczęście działa zupełnie inaczej, dlatego rozwiązanie to może pochwalić się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Liczba zalet sprawia tu tylko, że prawie każdy może pozwolić sobie na to, aby użytkować samochód prosto z salonu ulubionej marki.

Jak działa wynajem aut długoterminowy?

Wypada tutaj zacząć od tego, iż nie obowiązuje nas w tym wypadku żadna opłata wstępna, gdyż użytkowanie naszego samochodu możliwe jest, dzięki comiesięcznym regularnym opłatom ratalnym. Co więcej, to właśnie w nie, wliczone są już wszelkie istotne koszty dotyczące m.in. ubezpieczenia, serwisowania pojazdu, wymiany ogumienia i części eksploatacyjnych, przeglądów technicznych, a także ewentualnych napraw, które nie powstały z winy użytkownika.

Jeśli można doszukiwać się jakichkolwiek minusów tego rozwiązania, być może należy wskazać tutaj  tzw. kilometrówkę, czyli liczbę kilometrów, jaką możemy pokonać w skali roku. To jednak nie powinno martwić tych, którzy głównie podróżują po mieście, a jedynie sporadycznie zdarza im się wyjechać w nieco dłuższą trasę. Co więcej, limit ustalany jest indywidualnie, dlatego można ustalić go podczas podpisywania umowy, a z pewnością uda się nam uniknąć konsekwencji jego przekroczenia.