Wrocław adwokat – rozwód z orzeczeniem o winie

Rozwód zawsze jest traumatycznym przeżyciem niezależnie od tego jak długo byłeś/byłaś w związku małżeńskim. Niektórzy psychologowie porównują rozwód z śmiercią bliskiej osoby -stres i trauma jest podobna, ale czy rozwód zawsze musi zawsze być z naszej winy? Czym jest rozwód z orzeczeniem o winie? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Wrocław adwokat – rozwód z orzeczeniem o winie – kiedy może do niego dojść?

Rozwód z orzeczeniem o winie jest jednym z najczęstszych postępowań w pracy pracownika o nazwie Wrocław adwokat. Takie postępowanie może być rozpoczęte, jeśli dotyczy dwóch następujących spraw:

  1. Gdy orzeczenie o winie dotyczy tylko jednego małżonka, a drugi będzie niewinny rozpadowi związku małżeńskiego
  2. Gdy orzeczenie dotyczy obojga małżonków

Takie postępowanie rozwodowe trwa znacznie dłużej, pochłaniając więcej emocji oraz środków finansowych. Podczas każdej rozprawy rozwodowej warto mieć przy sobie sprawdzonego adwokata z Wrocławia, który pomoże zakończyć takie postępowanie szybko i sprawnie.

Wrocław adwokat – jak złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem o winie?

Aby złożyć pozew o rozwód z orzeczeniem winy należy wypełnić prosty wniosek rozwodowy, który może być złożony samodzielnie lub przy pomocy wykwalifikowanego adwokata z Wrocławia. Należy umieścić proste dane, takie jak: imię i nazwisko powoda oraz imię i nazwisko pozwanego. Należy również dołączyć następujące dokumenty, które są niezbędne do przygotowania postępowania rozwodowego z orzeczeniem o winie. Jeśli któreś z niżej wymienionych zagadnień są zbyt skomplikowane należy skontaktować się ze swoim adwokatem, który podpowie, jak wypełnić wniosek lub wypełni ten wniosek na mocy upoważnienia powoda. Oto niezbędne dokumenty:

– skrócony odpis aktu małżeństwa

– odpis skróconego aktu urodzenia dzieci (jeśli takowe są)

– intercyza (jeśli była zawierana)

– uzasadnienie wraz z podaniem przyczyny, dlaczego powód występuje z pozwem o rozwód z orzeczeniem o winie

– dowody, które będą przedstawiane na sali rozpraw podczas przebiegu procesu rozwodowego z orzeczeniem o winie – mogą to być dokumenty obciążające strony, zeznania świadków, a także zeznania samych małżonków

– potwierdzenie dokonania opłaty bądź wniosek o zwolnienie z obowiązku ponoszenia kosztów

Wrocław adwokat – rozwód z orzeczeniem o winie – ile to kosztuje?

Do wniosku o rozwód z orzeczeniem o winie należy dołączyć potwierdzenie zapłaty za koszty sądowe w wysokości 600zł. Dodatkowo należy zapłacić za usługi adwokatowi z Wrocławia. Stawka adwokata jest ustalana indywidualnie i zależy od trudności sprawy oraz długości trwania całego postępowania sądowego. Warto zauważyć, że mniej wymagające postępowania sądowe, takie jak negocjacje sądowe są znacznie tańsze, a tak samo skuteczne jak tradycyjny przebieg rozwodowy.