Maszyna do robienia peletu

Systemy do granulowania – linia do produkcji pelletu 

Granulatory są podstawowymi częściami maszyn do granulowania tworzyw sztucznych. Istnieje kilka rodzajów metod granulowania. System cięcia matrycowego, znany również jako system granulowania na gorąco, jest najpopularniejszym używanym systemem spośród innych opcji. W tym systemie stopione polimery przechodzą przez głowicę matrycy, a następnie obracające się ostrze tnie gorący polimer na powierzchni matrycy.

Elastyczny, dostosowany system granulowania

Zgodnie z wymaganiami klienta, firma zapewnia elastyczny, dostosowany system granulowania dla każdego klienta, począwszy od jednostek sortujących, podajników, jednostek odgazowujących, liczby lub typu filtrów do topienia, systemów przechowywania i pakowania. Ponadto, ze względu na różne materiały do ​​recyklingu, pomagamy klientom w zakresie unikalnych wymagań dotyczących konstrukcji ślimaków i jednostek granulujących.

Dzięki różnym wymaganiom i informacjom zwrotnym od różnych klientów jesteśmy dziś jednym z najbardziej niezawodnych producentów niestandardowych maszyn do recyklingu tworzyw sztucznych.

Jednak z powodu pandemii inżynierowie nie mogli wyjechać na instalację za granicę. Dla klienta ogromną wadą jest zainstalowanie maszyny do recyklingu, ponieważ jest to pierwszy zakup tej maszyny. technicy wsparli je poprzez wykorzystanie wideokonferencji podczas instalacji. Klient zastosował się do instrukcji i bez dalszych niedogodności samodzielnie zainstalował całą maszynę.

Klient pierwotnie korzystał z japońskich maszyn do recyklingu. Kupili suszarnię ściskaną od firmy trzy lata temu i byli pod wrażeniem jakości maszyny. Potem kupili kolejny zestaw linii do recyklingu. Po uruchomieniu i upewnieniu się, że linia jest sprawna, skontaktowali się z technikami i zamówili kolejny zestaw tej samej linii do recyklingu.

Jak działa proces granulowania

Proces granulowania – zagęszczacz odbiera nadmiar szlamu z kilku faz procesu i oddziela wodę od rudy żelaza poprzez dekantację. Mosty, samochody, samoloty, rowery, sprzęt AGD i wiele innych produktów, których używamy na co dzień, wykonane są ze stali produkowanej w hutach. Kluczowym surowcem do produkcji tego metalu są peletki, które są wytwarzane z ultradrobnych cząstek rudy żelaza w naszych grudkowniach.

System produkcji tych małych metalowych kul zaczyna się od wydobycia rudy żelaza. Drobny proszek rudy żelaza, zwany granulatem, jest przewożony z naszych kopalń na składowiska naszych zakładów produkcyjnych.