Rehabilitacja Bielany – dlaczego warto z niej skorzystać?

Nasze zdrowie niestety nie zawsze jest w takim stanie jakbyśmy sobie tego życzyli. Problemy zdrowotne mogą nas naprawdę dobijać. Poszukajmy pomocy, zanim jeszcze nie jest za późno. Nie możemy zaniedbać pewnych sfer, ponieważ będzie jeszcze gorzej.

Rehabilitacja nam pomoże

Co jak co, ale na pewno na wiele schorzeń pomocna jest rehabilitacja bielany. Świadczenia, która są gwarantowane z zakresu leczniczej rehabilitacji realizowane są w warunkach ośrodka, domowych, ambulatoryjnych czy też w warunkach stacjonarnych.

Na rehabilitacyjne świadczenie konieczne jest skierowanie od lekarza, który pracuje w ramach umowy z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na co po niektóre zakresy świadczenie skierowanie musi pochodzić od lekarza specjalisty.

W uzasadnionym przypadku względami medycznymi oraz koniecznością osiągnięcia leczniczego celu czas trwania domowej rehabilitacji, stacjonarnej oraz dziennej może zostać trochę przedłużony. Oczywiście jest to decyzja lekarza, który prowadzi rehabilitację.

Jeśli nie mamy skierowania od lekarza, to możemy zdecydować się na rehabilitację prywatną. Są to zabiegi płatne. W takiej sytuacji nie musimy zbyt długo czekać (na pewno krócej niż w przypadku rehabilitacji z NFZ). Co więcej mamy możliwość wyboru. Zapisujemy się tam gdzie nam odpowiada. Możemy o danym ośrodku przeczytać sobie wcześniej opinie i w ten sposób wybrać taki ośrodek rehabilitacyjny Bielany, który ma same pozytywne opinie i co do współpracy z nim na pewno się nie rozczarujemy. Dokładny research jest bardzo ważny, ponieważ musimy się liczyć z tym, że niestety na rynku działają także ośrodki oferujące zabiegi o wątpliwej jakości. Nam zależy, aby trafić do prawdziwych profesjonalistów.

Możemy zdecydować się na rehabilitację w ośrodku zlokalizowanym w przyzwoitej odległości od naszego miejsca zamieszkania, ale możemy również zdecydować się na rehabilitację domową. Wybór należy do nas. Na pewno ta druga opcja jest wygodniejsza. Korzystają z niej chętnie osoby niezmotoryzowane bądź też osoby, które mają spory problem z poruszaniem się.

Pamiętajmy, że wybór dobrego rehabilitanta to już połowa sukcesu. Nie decydujmy się na pierwszego lepszego. Dzięki temu poświęcony czas oraz przeznaczone pieniądze nie pójdą na zmarnowanie. Już po pierwszym zabiegu możemy zauważyć poprawę. Po całej serii naprawdę będziemy czuć się już bardzo dobrze i nawet zapomnimy o swoim problemie, który nas dręczył. Warto się poświęcić, aby znów zacząć żyć na pełnych obrotach.