Przedszkole prywatne Wilanów

Przedszkole prywatne Wilanów – z jakimi umiejętnościami wyjdą z niego dzieci?

W przedszkolu jest dużo kolorowania, wycinania i wklejania. Dzieci, które już na początku roku potrafią korzystać z przyborów szkolnych, otrzymują dużą złotą gwiazdę. Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących używania nożyczek, uwielbiam ten zestaw zdjęć, który pokazuje „właściwy” i „zły” sposób. Nauczyciele przedszkolni prawdopodobnie nie będą mogli towarzyszyć swoim uczniom w toalecie. Uczniowie muszą być w stanie poradzić sobie z własnymi spodniami (żadnych kombinezonów ani kombinezonów!), wytrzeć się i umyć ręce. Zacznij ćwiczyć już w wieku 4 lat!

Litery i cyfry

Zaczynając od liter swojego imienia, dzieci rozpoczynające naukę w przedszkolu powinny znać wiele z tych liter. Pomocne jest, jeśli wiedzą również, że litery wydają dźwięki, ale nie jest to konieczne, aby wiedziały, czym jest każda z nich. Przedszkolaki powinny umieć liczyć na pamięć (od 1-2-3-4…) do 10, a także umieć policzyć zestaw przedmiotów (4 krakersy) z dobrą zgodnością jeden do jednego. Istnieją badania, które pokazują, że dzieci, które mają dobre umiejętności świadomości fonologicznej (Rymowanie jest jednym z nich!) mają tendencję do lepszego czytania. Baw się z dzieckiem rymującymi się słowami. Śpiewaj rymowanki i rymowane piosenki. 

Czytaj książki, które mają rymowanki. Lęk separacyjny jest bardzo powszechny wśród dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Przedszkolaki, które są szczęśliwe i czują się komfortowo w środowisku szkolnym, mają świetny start. Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat lęku separacyjnego.

Nauka o życiu i rówieśnikach

Przedszkole to czas, w którym dzieci uczą się o sobie. Uczą się dogadywać z innymi i dowiedzieć się, co chcą robić, gdy dorosną. Uczą się także o otaczającym ich świecie, w tym o różnych kulturach, a także o tym, jak czytać i pisać. Umiejętności te są ważne dla dzieci, które przechodzą do szkoły podstawowej i dalej.

W Przedszkolu dzieci uczą się współżycia z innymi i współpracy w grupie. Jest to ważne, aby wszyscy dobrze się bawili i czuli się komfortowo w klasie. Przedszkole to także czas, w którym dzieci uczą się przestrzegać zasad i szanować innych. Przedszkole to czas wielkiego rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci. Uczą się interakcji z innymi dziećmi, dzielenia się, na zmianę i rozwiązywania konfliktów. Umiejętności te są ważne, aby pomóc dzieciom odnieść sukces w szkole i życiu.