Przedszkole prywatne Wilanów

Przedszkole prywatne Wilanów – co dobrego przyniesie przedszkole?

„Czy moje dziecko jest gotowe do przedszkola? Jak mogę pomóc im się przygotować?” Te dwa pytania zadaje sobie każdy nauczyciel przedszkola, gdy zbliżają się zapisy do przedszkola. Nauczyciele przedszkolni są profesjonalistami w zapewnianiu dzieciom o różnych poziomach umiejętności i różnym pochodzeniu wszystkich na tej samej stronie. Dzieciom, które rozpoczną przedszkole z solidnymi podstawami i bazą wiedzy, będzie dużo łatwiej zaadaptować się. 

Z czym wiąże się rozpoczęcie przedszkola?

Rozpoczęcie przedszkola to tak ekscytujący i ważny czas! Rodzice naturalnie chcą, aby ich dzieci miały wspaniałe pierwsze doświadczenia w szkole. W przedszkolu można się tak wiele nauczyć — jak jeździć autobusem, jak nawiązywać nowe znajomości, jak funkcjonować w grupie 20-25 uczniów, jak chodzić na obiad i muzykę i sztukę, jak znaleźć odpowiednie miejsce, jak chodzić w kolejce po korytarzu i tak dalej! Skąd rodzic może wiedzieć, czy jego dziecko jest gotowe do pójścia do przedszkola? Odwiedź: https://www.babyenglish.edu.pl.

Podczas gdy nauczyciele z pewnością nie oczekują, że dzieci przyjdą do szkoły wiedząc już wszystko, pierwsze kilka tygodni przebiegnie znacznie płynniej, jeśli dziecko ma solidne podstawy. Uczniowie rozpoczynający naukę w przedszkolu powinni umieć: Dzieci, które witają się „Cześć”, proszą nauczycieli o to, czego potrzebują, dobrze negocjują z rówieśnikami i bronią siebie, dobrze poradzą sobie w przedszkolu społecznie. Idealnie byłoby, gdyby dzieci zapisały swoje imiona od lewej do prawej, wielką pierwszą literą, a resztę małymi literami. Jednak jako minimum muszą być w stanie napisać swoje imię w formie rozpoznawalnej dla nauczyciela.

Czego się nauczą?

Nie czytać, ale umieć zlokalizować okładkę, przytrzymać ją we właściwym kierunku, przewrócić strony i zlokalizować tekst. Jedynym sposobem nauczenia tej umiejętności jest codzienne czytanie dziecku. Mieć książki w każdym pokoju iw samochodzie. Upewnij się, że Twoje dziecko widzi, jak czytasz własne książki. Czytaj czytaj czytaj! Dzieci, które są gotowe na codzienność, są bardziej gotowe do przedszkola, ponieważ są przyzwyczajone do słuchania opowieści, podążania za nimi i widziały, jak to jest wzorowane.

Przedszkolaki muszą być w stanie założyć własne płaszcze i buty oraz zapiąć spodnie. Jeśli Twoje dziecko nie opanowało wiązania butów na początku roku, nie panikuj! Ćwicz dalej, ale pamiętaj, aby wysłać go do szkoły w butach na rzepy (lub czymś podobnym), które może zrobić sam.