Przedszkole Prądnik Czerwony

Przedszkole Prądnik Czerwony – matematyka i nauki ścisłe tak wcześnie? 

Matematyka jest wszędzie wokół nas! Kiedy klasa Twojego dziecka uczy się wzorów, może odkryć je na płycie kuchennej w domu, na skrzydle motyla i na swojej koszuli w paski. Nauczyciele wykorzystują koncepcje matematyczne podczas codziennych czynności i zachęcają dzieci do rozwiązywania prawdziwych problemów, na przykład do mierzenia linijkami roślin, które uprawiają. Zadają pytania, aby poszerzyć myślenie dziecka i zachęcić je do wyjaśnienia odpowiedzi.

Sztuka i nauki społeczne

Nauki ścisłe. Nauczyciele zapewniają materiały i zajęcia, które zachęcają dzieci do ciekawości (tak jak są one naturalnie!) oraz do dokonywania odkryć: budowania i rozkładania rzeczy, badania przedmiotów, myślenia o tym, dlaczego pewne rzeczy się zdarzają i wyjaśniania, czego się dowiadują. Nauczyciele w TereFereKrakow.pl pomagają dzieciom myśleć jak naukowcy — przewidywać, co się stanie, testować ich pomysły, wymyślać rozwiązania i rejestrować (dokumentować) ich naukę za pomocą obrazów, wykresów, pism i zdjęć.

Nauki społeczne. W przedszkolu dzieci uczą się, jak ich rodzina i klasa są częścią szkoły i społeczności lokalnej. Nauczyciele oferują dzieciom wiele możliwości dzielenia się swoimi opiniami, słuchania innych, rozwiązywania sporów oraz poznawania ich języków i kultur. Długoterminowe projekty z dziedziny geografii i historii łączą umiejętności i koncepcje z wydarzeniami, które dzieci znają.

Sztuki kreatywne. Dzieci wyrażają swoje uczucia, pomysły i kreatywność na wiele sposobów — odkrywając różne formy sztuki, wymyślając i opowiadając historie, tańcząc, tworząc muzykę i łącząc materiały, aby stworzyć coś nowego. W wysokiej jakości przedszkolu Twoje dziecko może odegrać historię, nauczyć się malarstwa i architektury oraz nauczyć się doceniać sztukę wielu kultur. Tworzenie pomaga dziecku wyobrażać sobie, skupiać się i myśleć o problemach w nowy sposób.

Technologia. Komputery, tablety, smartfony, aparaty cyfrowe i inne technologie są dostępne w wielu salach lekcyjnych. Dzieci wykorzystują je do wyszukiwania informacji, rozwiązywania problemów, tworzenia i uczenia się we własnym tempie. Kiedy dzieci wspólnie korzystają z technologii, uczą się współpracować, rozważać różne pomysły i podejmować grupowe decyzje.

Twoje dziecko będzie pracowało nad wieloma umiejętnościami, aby rozwijać swoje pisanie. Na przykład może rysować obrazki, aby zaplanować historię. Kiedy pisze, jego nauczyciel może zachęcić go do używania własnej pisowni. Pokaże mu, jak pisać litery i zostawiać odstępy między wyrazami.