Przedszkole Prądnik Czerwony

Przedszkole Prądnik Czerwony – co najłatwiej przyswajają przedszkolaki?

Większość ludzi myśli o przedszkolu jako o czasie, w którym dzieci uczą się czytać i pisać, ale o wiele więcej wkłada się w dobry program przedszkolny. To, czego dzieci uczą się w przedszkolu, może nadać ton reszcie ich nauki. Czego więc uczyć w przedszkolu?

Czytanie w przedszkolu

Jedną z najważniejszych rzeczy, których dzieci uczą się w przedszkolu, jest czytanie. To kluczowa umiejętność, której będą używać do końca życia. Wiele przedszkoli stosuje podejście oparte na fonice w nauczaniu czytania. Oznacza to, że dzieci uczą się rozpoznawać poszczególne dźwięki (lub fonemy), które składają się na słowa. Kiedy już poznają dźwięki, mogą zacząć łączyć je w słowa.

  • Niektóre podstawowe tematy, które są zwykle omawiane w instrukcji czytania, obejmują:
  • Nauka nazw liter alfabetu.
  • Kompleksowe wprowadzenie do najpopularniejszych dźwięków liter.
  • Mieszanie poszczególnych dźwięków w słowa.
  • Rozpoznawanie popularnych słów wzrokowych.
  • Czytanie prostych zdań i opowiadań.

Niektórzy nauczyciele włączają w swoje nauczanie także gry i zabawy związane z czytaniem. Mogą to być świetny sposób, aby pomóc dzieciom ćwiczyć i utrwalać nowe umiejętności czytania. Świetnym tego przykładem są gry dla przedszkolaków.

Pisanie w przedszkolu

Pisanie to kolejna podstawowa umiejętność, której dzieci uczą się w przedszkolu. Podobnie jak czytanie, to, czego dzieci uczą się w przedszkolu, będzie później stanowić podstawę umiejętności pisania.

Większość klas przedszkolnych stosuje podejście rozwojowe do nauczania pisania. Zachęcamy dzieci do pisania bez martwienia się o pisownię lub gramatykę. Zamiast tego skupiają się na przekazywaniu swoich myśli i pomysłów na papierze.

Gdy dzieci nabiorą pewności w swoich umiejętnościach pisania, zaczną uczyć się podstawowych zasad ortografii i gramatyki. Jednak nadal koncentrujemy się na przekazywaniu pomysłów, a nie na doskonaleniu technik.

Oto najistotniejsze tematy poruszane w przedszkolnej instrukcji pisania:

  • Nauka prawidłowego trzymania ołówka.
  • Ćwiczenie pisania liter alfabetu.
  • Pisanie prostych słów i fraz.
  • Opowiadanie historii i układanie krótkich zdań.

Pierwsze spotkanie z liczbami

Przedszkole to także świetny czas na rozpoczęcie nauki matematyki przez dzieci. Wiele osób myśli, że matematyka to tylko liczby, ale to znacznie więcej! Dzieci zaczynają rozumieć pojęcia matematyczne, takie jak dodawanie, odejmowanie i kształty w przedszkolu. Nauczanie matematyki w przedszkolu zwykle ma podejście praktyczne. Zachęcamy dzieci do samodzielnego odkrywania i odkrywania pojęć matematycznych. Mogą używać przedmiotów manipulacyjnych, takich jak klocki lub koraliki, aby pomóc im zrozumieć, czego się uczą.