Porównywarka kredytów hipotecznych – informacje w jednym miejscu

Poszukując kredytu hipotecznego na mieszkanie bądź samochód, będziesz zmuszony przejrzeć tysiące ofert pożyczkodawców. Pomocnym narzędziem w tej sytuacji jest porównywarka kredytów hipotecznych w internecie, która zbierze wszystkie potrzebne informacje w jednym miejscu, bez otwierania zbędnych kart w wyszukiwarce. Oto kilka czynników, które mają duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego dla naszych potrzeb kredytu.

Uzyskaj szczegółowe informacje na temat powiązanych opłat.

Opłaty za udzielenie lub ubezpieczenie kredytu, opłaty brokerskie, koszty zamknięcia – te liczby sumują się do całkowitego kosztu pożyczki. Niektóre są opłacane w momencie składania wniosku, a inne opłaty są wliczone w koszty zamknięcia. Pamiętaj, aby poprosić pożyczkodawcę o dokładne określenie opłat, jakie uiścisz, co obejmuje każda opłata, i wyjaśnienie wszystkiego, czego nie rozumiesz.

Współczynnik PMI

Z ang. Private Mortgage Insurance. Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego jest wymagane w przypadku każdej hipoteki, w przypadku której nabywca domu wpłaci zaliczkę w wysokości mniejszej niż 20%. PMI to cena, którą płaci wielu właścicieli domów, gdy nie mają dużej kwoty zaoszczędzonej na zaliczkę lub mogą mieć słabą historię kredytową. Dowiedz się, czy będziesz musiał zapłacić PMI od pożyczki, uzyskaj całkowity koszt ubezpieczenia kredytu hipotecznego i dowiedz się, jaka będzie całkowita miesięczna rata wraz z PMI.

Polegaj na APR

Kiedy dostaniesz kredyt hipoteczny na zakup domu, nie będziesz tylko płacić odsetek od tej pożyczki. W większości przypadków naliczane są dodatkowe koszty i opłaty, takie jak punkty dyskontowe, opłaty brokerskie, opłaty za udzielenie kredytu, koszty zamknięcia ubezpieczenia kredytu hipotecznego i inne opłaty, które możesz uiścić po otrzymaniu pożyczki. RRSO to roczny koszt pożyczki wyrażony w procentach. Otrzymujesz więcej informacji dzięki APR, a znajomość APR pozwala zrozumieć, co naprawdę zapłacisz, podczas gdy stopa procentowa odzwierciedla tylko roczny koszt samej pożyczki, więc APR jest lepszym narzędziem porównawczym niż sama stopa procentowa.