Porady na temat odchudzania 

Jeśli najbardziej interesuje Cię utrata tłuszczu, musisz skupić się na wysiłku fizycznym. Ćwiczenia kardio koncentrują się na podwyższeniu tętna, co z kolei powoduje wysiłek polegający na zatrzymaniu i rozpoczęciu treningu oporowego. Każda aktywność, która podnosi tętno i utrzymuje je, kwalifikuje się jako ćwiczenie sercowo-naczyniowe, więc po prostu znajdź coś, co lubisz robić.  Jeśli próbujesz schudnąć i jesteś osobą, która je dużo chipsów ziemniaczanych itp. Spróbuj przejść na pieczone chipsy. Pieczone chipsy ziemniaczane nie smakują inaczej niż smażone chipsy, ale są znacznie zdrowsze – niektóre marki mają o 30 procent mniej tłuszczu i tłuszczu!  Jeśli zmniejszysz spożycie jedzenia i zwiększysz ilość wody do pół galonu każdego dnia, zrzucisz trochę wody. To nie jest utrata tłuszczu, ale może być dobrym czynnikiem motywującym, aby zacząć zrzucać te kilogramy na dobre. Warto również wspomóc się przy odchudzaniu stosując sprawdzone i skuteczne tabletki odchudzające. Poniżej znajdziesz również informację ile i jakich posiłków powinno się jeść dziennie.

Ile posiłków dziennie spożywać?

Zwykliśmy słyszeć o jedynym słusznym modelu żywienia gloryfikującym rolę śniadania skręcającego metabolizm na cały dzień. Równie zewsząd karmiono nas przekonaniem, jakoby najrozsądniejszym było zjadanie 5 posiłków dziennie. Miałoby nam to zapewnić brak uczucia głodu, stabilny poziom cukru we krwi oraz stale pobudzony metabolizm. Ostatnio jednak towarzystwo naukowe coraz chętniej odstępuje od tych najpopularniejszych założeń żywienia.

Okazuje się, że nie ma większej różnicy w tym czy zjemy 2 posiłki czy 5. Wszystko zależy od predyspozycji naszego organizmu i naszych upodobań. Nie od dziś wiadomo, że są osoby, które nie potrafią rano niczego przełknąć i zwyczajnie wolą zjeść coś lekkiego w pracy, wyczekując solidnego posiłku późnym południem w domu. Są też osoby, które nie wyobrażają sobie zjeść dwóch dużych posiłków, ponieważ czuliby się ociężale. Decydują się więc jeść 4-5 mniejszych porcji z krótszymi przerwami podczas całego dnia. Jakie jednak ma to znaczenie w przypadku kiedy chcemy stracić zbędne kilogramy? Żadne. W przypadku chęci zgubienia nadmiaru tkanki tłuszczowej znaczenie ma ujemny bilans kaloryczny. Oznacza to tyle, że powinniśmy spożyć mniej kalorii niż potrzebujemy, bądź spożyć ich tyle ile potrzebujemy, a ujemny bilans uzyskać poprzez wysiłek fizyczny. Nie ma więc znaczenia czy spożywamy dwa posiłki po 1000kcal czy pięć posiłków po 400kcal. Znaczenie ma suma spożytych w ciągu dnia kalorii. To w ilu porcjach zostaną one podane powinniśmy dobrać jedynie pod własne potrzeby i upodobania. Warte spostrzeżenia jest jedynie, że ograniczając kaloryke ciężej będzie zjadać sensowne posiłki rozdzielając je na dużo posiłków, ponieważ może się zdarzyć, że każdy z nich pozostawi nam zbyt małe, kaloryczne pole do popisu by zbudować w tej ilości konkretny i zbilansowany posiłek.

Nie ma sensu upatrywać sukcesu diety w ilości zjedzonych posiłków. W zamian za to warto skupić się na kaloryczności, składzie i jakości zjadanych przez nas posiłków. Warto również wprowadzić w życie choćby i małe formy wysiłku fizycznego!