Podłogi o ponadczasowym wzorze

Piękne wnętrze,które nigdy nie wychodzi z mody – to marzenie każdej Pani domu. Jak tego dokonać? Warto sięgnąć po takie materiały w urządzaniu swojego mieszkania, które będą nie tylko trwałe, ale także uniwersalne, pasujące do każdego stylu. Na to jak postrzegamy przestrzeń, w bardzo dużym stopniu wpływa podłoga. Otóż, jodełka francuska jest bardzo dekoracyjna i z pewnością zwraca uwagę. Taka podłoga to doskonały sposób na odmienienie wnętrza. Niepowtarzalny charakter, prawdziwe drewno i idealnie przycięte klepki to powody, dla których taka podłoga zawsze pozostanie ponadczasowym wzorem. Wielkość oraz kolor wpływają na finalny wygląd jednak szerokiemu wyborowi, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie.

Wybierz swój styl mieszkania

Drewno posiada swój niepowtarzalny urok. Jeśli odpowiadają Ci takie surowe klimaty, to postaw właśnie na taką podłogę. W jakich stylach sprawdzi się drewniana podłoga? Do klasycznych wnętrz w stylu retro odpowiednie będzie wybranie jodełki francuskiej. Dobrze koresponduje ona z ciężkimi meblami, zasłonami i dywanami. Warto pomyśleć o niej też w nowoczesnym wnętrzu, które niezwykle dobrze ozdobi naturalna deska. Świetnie komponuje się też z minimalistycznymi meblami na wysokich nóżkach. Doskonale wpisze się w klimat stylu skandynawskiego, prowansalskiego czy minimalistycznego. Drewniana podłoga może występować w różnych barwach i z różną ilością naturalnych cech drewna, a ich urodę można podkreślić poprzez wykończenie olejem lub lakierem.

Elegancja Francja

Parkiet w jodełkę nadaje pomieszczeniu eleganckiego charakteru, dodaje klasy. Często takie rozwiązanie stosuje się w apartamentach w odnawianych kamienicach, gdzie nie udało się na przykład zachować pierwotnej posadzki. W wysokich wnętrzach, w których występują historyczne okna lub drzwi opaskowe z płycinami oraz bogate detale historyzujące, parkiet w jodełkę francuską sprawdzi się z pewnością, nadając pomieszczeniu wytwornego charakteru. Aranżacje wnętrza przy współpracy z drewnianą podłogą powinny być raczej powściągliwe, stanowić jedynie tło, aby wyeksponować drewniany, dość bogaty wzór, jaki tworzy jodełka. Nie polecane jest jednak takie ułożenie do małych i niskich przestrzeni, czy wnętrz z wieloma elementami rzucającymi się w oczy, gdyż można uzyskać wrażenie chaosu i ciężkości. Jeśli więc chcesz się cieszyć eleganckim wnętrzem, postaw na takie rozwiązanie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę, a Ty nie będziesz zawiedziony.