Kwiaty doniczkowe

W północnych oknach nie powinno umieszczać się kwiatów, które wymagają większej ilości światła. Warto też pamiętać o tym, że w północnych oknach rosną one wolniej od kwiatów rosnących w pozostałych pomieszczeniach. 

Kwiaty doniczkowe na północne okna 

Niektóre z kwiatów doniczkowych, które świetnie nadają się na północne okna to:

– cytrusy 

– bluszcz 

– kaktusy 

– fikusy

– rośliny palmowe 

– łodygowe kwiaty doniczkowe

– draceny 

– sansewierie 

– i wiele, wiele innych. Jakie kwiaty nie nadają się na północne okna? Dlatego też kwiaty, które wymagają większej ilości pielęgnacji nie są dobrym wyborem. Kwiaty na północne okna – jakie są najlepsze? Kwiaty, które świetnie sprawdzą się w północnych oknach to te, które wymagają małej pielęgnacji. Bardzo często można je spotkać w wielu hotelach oraz w wielu innych obiektach użytkowych. Są one bardzo fajnym dodatkiem, który świetnie prezentuje się w każdym miejscu. 

Pielęgnacja kwiatów doniczkowych 

Należą do nich między innymi: 

– cytrusy, 

– draceny, 

– sansewierie, 

– kaktusy. Kwiaty na północne okna – jak pielęgnować? Pielęgnacja kwiatów w północnych oknach nie jest trudna. Należy pamiętać o tym, aby: 

– wybierać kwiaty, które łatwo się pielęgnuje, 

– nie przesadzać z ilością wody, 

– nawozić kwiaty w odpowiednich dawkach. Pamiętaj o tym, żeby kupować kwiaty w dobrej jakości sklepie ogrodniczym. W takim sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do pielęgnacji kwiatów. Od wielu lat kwiaty doniczkowe są modne. Zdecydowanie trwa to już okres dłuższy niż dekada. W ostatnich czasach zdecydowanie zyskały na popularności. Widać to po ilości kwiaciarni, które oferują w sprzedaży jedynie kwiaty doniczkowe. To także widać w miejskich ogrodach, w których coraz częściej pojawiają się skrzynki z kwiatami. Mamy więc do czynienia z bardzo pozytywnym trendem. 

Gdzie można oglądać kwiaty doniczkowe 

Obecnie kwiaty doniczkowe to nie tylko kwiaty, które można stawiać w naszych domach i mieszkaniach. Są one coraz częściej używane w celach dekoracyjnych w wielu innych miejscach. Bardzo często można je zobaczyć w wielkich galeriach handlowych. Jest to idealne miejsce dla kwiatów – są tam idealne warunki do tego, aby dobrze się rozwijały, świetnie prezentowały się i były dobrym uzupełnieniem całej aranżacji. Dlatego też coraz częściej w wielu galeriach handlowych można spotkać wiele różnorodnych gatunków kwiatów doniczkowych. Są one bardzo fajnym dodatkiem i urozmaiceniem każdej galerii handlowej. Oprócz galerii handlowych, kwiaty doniczkowe są coraz częściej używane także w wielu innych miejscach.