Dlaczego warto postawić na wynajem samochodów?

W dużych miastach panuje spory ruch, a potrzeba bycia mobilnym sprawia, że dla każdego z nas awaria samochodu niesie za sobą stratę czasu, a co za tym idzie – również stratę pieniędzy. Dlatego też konieczne jest znalezienie alternatywy w sytuacji, w której konieczne jest naprawienie własnego pojazdu i który pozostanie w warsztacie na kilka dni. Rozwiązaniem jest wypożyczalnia aut, która ze względu na duże doświadczenie oraz bogatą flotę pojazdów, jest w stanie realizować najbardziej skomplikowane zamówienia i zróżnicowane potrzeby swoich klientów. Jakie korzyści przyniesie wynajem samochodów i czy rzeczywiście jest to najlepsza alternatywa? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i rozjaśnić państwu sytuację!

Oferta na wynajem samochodów dla każdego

Na samym początku warto zwrócić uwagę na fakt, że wynajem samochodów oferowany jest zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom – wypożyczalnia aut zapewnia odpowiedni rodzaj umowy oraz termin wynajmu, który jest dopasowany zarówno do potrzeb osoby prywatnej, jak również klienta biznesowego. W tym pierwszym przypadku mamy najczęściej do czynienia z wypożyczaniem krótkoterminowym, które może mieć miejsce na kilka dni, maksymalnie do miesiąca i jest dostosowane do potrzeb tych klientów, którzy posiadają uszkodzony pojazd, organizują wakacje dla swojej rodziny lub przyjaciół albo pragną zorganizować profesjonalną, bezproblemową przeprowadzkę. Najem długoterminowy daje natomiast możliwość zaopatrzenia się w wysokiej klasy środek transportu nawet na okres wielu miesięcy – dzięki temu możliwe będzie skuteczne wzbogacenie swojej floty pojazdów o nowoczesny samochód, który da możliwość lepszej i sprawniejszej realizacji zleceń klientów. Oczywiście warunki każdorazowo dopasowane są do indywidualnych potrzeb każdego klienta, w związku z czym nie musicie się państwo martwić, że wskazane rozwiązanie okaże się w waszym przypadku nieodpowiednie.

Co więcej – do wyboru jest bardzo duża liczba pojazdów, wśród których znajdują się zarówno nowoczesne modele osobowe, jak również dostawcze, dostosowane do określonych potrzeb wynajmującego. Dzięki różnym cenom, parametrom oraz zróżnicowanemu wyposażeniu, każdy ma możliwość wybrania pojazdu idealnego do konkretnych celów.

Elastyczność oferty na wynajem aut

Oczywiście wypożyczalnia samochodów stara się jak najlepiej realizować swoje zadania, oferując klientom dodatkowe rozwiązania, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Możliwe jest więc skorzystanie z pojazdów gotowych do jazdy za granicą, jak również wielu akcesoriów samochodowych, wśród których nie zabraknie tych najbardziej przydatnych, które przydadzą się każdemu – takich jak nawigacja GPS, fotelik dla dziecka czy bagażnik samochodowy. Klient decydujący się na wynajem samochodów ma również możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego z OC sprawy wypadku – w sytuacji, gdy uległ wypadkowi na drodze i to osoba trzecia jest winna tej kolizji. Wypożyczalnia aut jest w stanie pomóc w takiej sytuacji i przeprowadzić przez cały proces.

Wynajem samochodów czy leasing?

Wśród wielu przedstawicieli firm panuje przekonanie, że skoro leasing jest rozwiązaniem istniejącym i popularnym dużo dłużej, niż długoterminowy wynajem samochodów, jest też rozwiązaniem lepszym. Tymczasem rzeczywistość jest nieco inna i wielu przedsiębiorców zmienia zdanie, decydując się na wzmocnienie swojej floty pojazdów właśnie poprzez wynajem pojazdów. Dlaczego może być to lepsza opcja dla przedsiębiorstwa?

  • Długoterminowy wynajem samochodów można wliczyć w koszty uzyskania przychodu.
  • Kaucja za wynajem jest bardzo niska, co jest dodatkową oszczędnością dla każdej firmy
  • Firma otrzymuje wysoki limit kilometrów, dzięki czemu samochód może być użytkowany dowolnie, w każdym celu.
  • Do dyspozycji klienta biznesowego, wypożyczalnia samochodów dostarczająca pojazdy na lotnisko i nie tylko, oddaje wiele modeli pojazdów – nowoczesnych, w pełni sprawnych technicznie i z różnych segmentów.
  • W kwocie miesięcznej raty za wynajem auta, znajdują się usługi serwisowe i przeglądy, za które klient nie płaci dodatkowo ani złotówki.
  • Wypożyczalnia samochodów zapewnia atrakcyjne ceny, dzięki czemu wynajem aut jest często dużo bardziej opłacalny niż leasing.
  • Wynajem samochodów osobowych, dostawczych czy busów nie wymaga od klienta ich kupna na końcu umowy – w przeciwieństwie do leasingu.
  • Minimum formalności – to znak rozpoznawczy wypożyczalni. Decyzja jest szybka i zwykle przychylna klientowi biznesowemu

Oczywiście są to tylko najważniejsze korzyści i różnice, które jasno wskazują na to, że wynajem, oferowany przez wypożyczalnię samochodów się opłaca i pozwala firmie na oszczędność, a także zyskanie wysokiej klasy pojazdu.