Czy warto jechać na Majorkę w brzydką pogodę?

Majorka to przepiękna hiszpańska wyspa, ale czy warto wybierać się tam, gdy prognozują marną pogodę? Co robić w deszcz albo gdy raptem spadnie temperatura? Okazuje się, że możliwości są ogromne. Warto wspomnieć przynajmniej o niektórych.

Po pierwsze pogody nie da się zaplanować

Wiadomo, że przed wyjazdem na długo wyczekiwany urlop, każdy sprawdza, jaka pogoda na majorce ma być w określonym terminie, bo kto by chciał tam być na przykład w deszcz. Jednak prawda jest taka, że pogody nie da się zaplanować. Raz jest słońce, raz może padać, czasem po prostu na słońce zachodzą chmury i ta temperatura spada. Nie ma jednak gwałtownych zmian i nigdy też nie jest tak, że jest zimno przez długi czas. Zresztą tam zimno to na nasze całkiem przyzwoicie. Skoro w okresie zimy bywa 15 stopni Celsjusza, to chyba nie ma na co narzekać. Tak więc warto sprawdzić, jaką pogodę na Majorce prognozują w konkretnym terminie, ale nie ma co tak bardzo przywiązywać do tego uwagi i też planować termin zgodnie z tym, na co wskazują te prognozy. Tam ciepło jest przez kilka długich miesięcy, więc będąc na Majorce tydzień, dwa czy trzy, na pewno trafi się kilka dni pięknego słońca. Zresztą, nawet gdyby było inaczej, to gdzie jak gdzie, ale na tej hiszpańskiej wyspie nikt nudzić się nie będzie.

Po drugie na Majorce zawsze jest co robić

Pobyt na Majorce, niezależnie od tego, czy trwa tydzień, czy trzy tygodnie, nigdy nie jest nudny. To znaczy, nie jest nudny dla osób, które potrafią zorganizować sobie czas. Bo jeśli ktoś jest ciągle na nie i sam nie wie, czego chce, to trudno mu dogodzić, nawet przy świetnych warunkach pogodowych. Jednak na Majorce naprawdę jest co robić. Świetnym wyborem może być zwiedzanie jaskiń. Smocze jaskinie są przepiękne, a te najbardziej znane znajdują się w następujących miejscowościach: Canyamel, Porto Cristo, Palma de Mallorca czy Campanet. Kolejna propozycja to zwiedzanie zabytków, muzeum czy innych tego właśnie rodzaju obiektów. W Palma na przykład znajduje się monumentalna katedra La Seu. Jeśli nie zwiedzanie, to na przykład zakupy. W końcu nie często trafia się okazja zaszaleć na Majorce. Tak więc dobrze byłoby odwiedzić galerię handlową. To dobry moment na zakup pamiątek, z którymi trzeba wrócić z tej wyspy obowiązkowo. Na turystów czeka też fantastyczne oceanarium – Palma Aquarium. Tu można podziwiać mnóstwo gatunków ssaków i ryb z całego świata. Nie brakuje stawików, wodospadów i rozmaitych roślin tropikalnych. Pogoda na pewno nie popsuje pieszych wycieczek, na które też warto się wybrać. W końcu deszcz to jeszcze nie powód do tego, by siedzieć w hotelowym pokoju. Choć i tam zapewne byłoby co robić. Ci, którzy nie lubią moknąć, mogą zajrzeć do restauracji z przepięknym widokiem i tam przy kawie po prostu poczytać. Na turystów czekają też rozrywki kulturalne – kino, winiarnie i winnice, a do tego spa, jacuzzi i baseny.

Jeśli chodzi o wyspę Majorka temperatura w styczniu sięga blisko 15 stopni Celsjusza. Czy to powód, aby latem, kiedy jest dużo cieplej, nawet gdy pada deszcz, zamykać się w hotelu? Zdecydowanie nie. Warto więc korzystać z okazji, podziwiać widoki, spacerować, odwiedzać restauracje, centra handlowe, poznawać Majorkę kawałek po kawałku, aby dowiedzieć się, jak tamtejsi ludzie żyją, co jedzą, czym się zajmują, co lubią itd. W końcu najczęściej wybieramy się na urlop nie tylko po to, aby odpocząć, ale też, by jak najwięcej zwiedzić, zobaczyć, by jak najwięcej dowiedzieć się o innych ludziach. Czasem to i lepiej, że pogoda jest zróżnicowana, bo to motywuje turystów do opuszczenia plaży i wybrania się w teren.