Co oferuje sobą możliwość, jaką jest samochód w abonamencie?

Niegdyś posiadanie własnego samochodu oznaczało, że jesteśmy przedstawicielami wyższej klasy i jednocześnie, że jesteśmy majętnymi osobami. Dziś auto posiada niemalże każdy, jednak sporo z nas, nadal nie może pozwolić sobie na pojazd prosto z salonu. Zupełnie nowe samochody są bardzo drogie, a ogromna część marzy o tym, aby być posiadaczem nieużywanego egzemplarza. Czy istnieje rozwiązanie, aby sobie tu umożliwić, przy jednocześnie relatywnie niskim koszcie?

Zdecydowana większość z nas, w pierwszej kolejności przegląda oferty aut używanych, kiedy poszukujemy konkretnego modelu. To najtańsze wyjście, jednak nieidealne. Wszystko z uwagi na to, że bardzo możliwe jest fakt, że auto to posiada pewne ukryte wady, o których niestety dowiemy się po pewnym czasie. Gwarancję niezawodności, lub też naprawy daje nam jedynie posiadanie zupełnie nowego samochodu prosto z salonu. Jako, że zakup za gotówkę to koszt przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, warto pomyśleć nad opcją, jaką jest samochód w abonamencie.

Dlaczego samochód w abonamencie będzie dobrym wyborem?

Rosnąca popularność tej metody finansowania auta bierze się z faktu, że można użytkować zupełnie nowy pojazd niskim kosztem, jednak nie jest to jedyna zaleta. Warto też pamiętać o tym, że nasza comiesięczne rata jest poniekąd opłata za wszystkie usługi, które wiążą się z jego eksploatacją, a będąc właścicielem i tak musielibyśmy o to zadbać. Tutaj wszystkie te procesy obsługuje firma finansująca, co jest bardzo wygodne. Nie musimy bowiem martwić się o zakup ubezpieczenia, o wymianę ogumienia, serwisowanie, a także ewentualną naprawę usterek. Należy jedynie pamiętać, że nałożona jest na nas tzw. kilometrówka. To nic innego, jak limit kilometrów, jakie możemy przejechać w skali roku. Najczęściej to około 10 tysięcy kilometrów, jednakże osoby sporo podróżujące, decydują się na poszerzenie limitu np. do 20 tysięcy, a wówczas unikamy dodatkowych opłat z tytułu przekroczenia go.