Brama składana i inne nietypowe rozwiązania dla przemysłu

Obiekty przemysłowe, niezależnie od swojej wielkości, muszą być wyposażone w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Ma to na celu zapewnienie wygody i sprawnie wykonywanej pracy. Nie zawsze można zastosować tradycyjne rozwiązania. Czasem potrzebna jest brama składana harmonijkowa lub też innego rodzaju bramy.

Standardowe bramy przemysłowe

Zanim dowiemy się czym jest dokładnie brama składana harmonijkowa, warto przypomnieć sobie standardowe bramy przesuwne przemysłowe. Tego typu ogrodzenie doskonale sprawdzają się na niewielkich działkach, gdzie wjazd do firmy jest mały i należy pomyśleć o oszczędności miejsca. Dzięki swojej budowie tworzą większe światło wjazdu do środka budynku. Konstrukcja przesuwana wzdłuż bramy redukuje ilość zajmowanego miejsca do minimalnej liczby. Tego typu bramy mogą być w pełni sterowane automatycznie lub też można zamówić modele ręczne. Wykazują się dużą solidnością, jak również bezawaryjnością. Dodatkowo można zamówić je na indywidualne zamówienie – jest to bardzo korzystne rozwiązanie, jeżeli mamy do czynienia z nietypowymi wymiarami wjazdu do firmy. Są to bramy, które są w stanie wytrzymać długi okres.

Bramy składane harmonijkowe

Tego typu bramy ze względu na swoją strukturę zalicza się do niestandardowych rozwiązań, które można stosować wszędzie tam, gdzie typowe bramy przemysłowe nie spełniają w odpowiedni sposób swoich funkcji. Wykonane ze stali lub aluminium, mogą posiadać przeszklenia lub też nie. Wybór zależny jest od specyfiki działania firmy i całej konstrukcji budynku. Główną funkcją bramy składanej harmonijkowej jest odgrodzenie od świata zewnętrznego, ochrona mienia oraz podział hali na mniejsze przestrzenie (jeżeli brama została zastosowana wewnątrz budynków). Bramy o budowie łamanej często stosowane są nie tylko w obiektach przemysłowych, ale również na lotniskach, w obiektach sportowych, w myjniach samochodowych, dworcach autobusowych i kolejowych.

Bramy przesuwno – skrzydłowe

Oprócz bram składanych harmonijkowych, do nietypowych rozwiązań zaliczają się bramy przesuwno skrzydłowe. Wiele firm zmaga się z problemem dostępności miejsca przed bramą, jak również po jej bokach. Jakie rozwiązanie zastosować w tym przypadku? Mieszane. W przypadku oszczędności miejsca należy zastosować bramę dopasowaną do potrzeb klienta, gdzie jedno skrzydło bramy będzie przesuwne, a drugie skrzydło będzie miało budowę skrzydłową. Tego typu rozwiązanie dedykowane jest także w przypadku firm, które sporadycznie potrzebują dużo miejsca do wjazdu. Na co dzień korzystają z małej ilości miejsca. Nie mogą jednak zapomnieć o tym, że duże światło wjazdu jest im od czasu do czasu potrzebne, dlatego muszą pomyśleć o zastosowaniu tego rodzaju bramy przemysłowej.

Nie każdy może pochwalić się idealnie wymiarową firmą, gdzie można zastosować tradycyjne bramy przemysłowe. Czasem trzeba rozważyć niestandardowe rozwiązania, które nie są droższe i są tak samo solidne, wytrzymałe i mogą pracować bez zarzutu przez wiele lat.