Biuro wirtualne

Biuro wirtualne nigdy nie śpi – całodobowe prowadzenie biznesu

Wygoda bycia dostępnym dla klientów lub partnerów biznesowych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok to coś, na co niewiele startupów może sobie pozwolić, aby zaoferować je natychmiast. Jeśli jest to zespół składający się tylko z ciebie lub masz tylko niewielką kadrę towarzyszy, bycie dostępnym przez cały czas może być trochę zbyt wymagające. 

Idealne biuro dla zespołu pracującego zdalnie

Nawet jeśli nie możesz od razu odpowiedzieć na pytania, posiadanie biura, które może przyjmować wiadomości i przechowywać dane kontaktowe, oznacza, że znacznie mniej prawdopodobne jest, że przegapisz okazję do zamknięcia potencjalnego klienta lub przegapisz jakąś ważną Aktualności. Może to być szczególnie przydatne, jeśli Twoi klienci lub partnerzy są za granicą, a strefy czasowe nie zawsze do siebie pasują.

Tak jak środowiska pracy stają się znacznie bardziej zróżnicowane niż ich tradycyjne pochodzenie, tak samo jest z siłą roboczą. Dla firm, które mogą z łatwością dostarczać swoje produkty lub usługi online, zdalne zatrudnienie zespołu może być dokładnie rozwiązaniem problemów związanych z obciążeniem pracą. Biuro wirtualne daje ci bazę do zatrudniania, nawet jeśli żaden z twoich pracowników nie zamierza w nim postawić stopy. Miejscowy numer telefonu i adres mogą przyciągnąć więcej pracowników, a recepcjonistka może pozwolić Ci skonfigurować linie nie tylko dla własnego telefonu, ale także dla innych członków zespołu. Możliwość pracy zdalnej jest obecnie bardzo poszukiwanym benefitem i może znacznie poprawić morale Twojego zespołu. Co więcej, jeśli stworzysz skuteczne środki komunikacji i zmierzysz produktywność, problemów z motywacją lub zaangażowaniem będzie znacznie mniej, niż możesz sobie wyobrazić.

Więcej czasu na pracę nad swoim biznesem

Kiedy nie masz nikogo, kto mógłby odbierać telefony lub występować jako twarz firmy, a ostatecznie musisz to zrobić sam, może to być ogromny koszt pod względem czasu. Ten czas można lepiej wykorzystać na budowanie infrastruktury Twojej firmy, bezpośrednie spotkania z klientami, a nawet dostarczanie produktów i usług, które przede wszystkim przynoszą Ci pieniądze. Wirtualne biuro z wirtualną recepcjonistką, a nawet wirtualną asystentką może odciążyć Cię od wielu obowiązków, dzięki czemu możesz wrócić do pracy, która jest najważniejsza, nie martwiąc się, czy coś Cię nie ominie.